Друїди на Закарпатті

Район Мукачево дуже багатий на історичні визначні пам’ятки культури і архітектури, скільки різноманітних прикрас можна побачити в цій місцевості! Ось і кельти не змогли обійти стороною тутешні землі. В районі Мукачево знайдено найсхідніше з нині відомих поселень древніх кельтів в Європі. Містечко було розташоване на горі Ловачка.

Кожен десятий – кельт

Ця містична кров вільного народу тече в жилах практично кожного десятого мешканця Закарпаття. І це ніяка не вигадка, оскільки до цього, тисячоліття тому, Закарпатську територію населяли касти кельтів – міфологічних мешканців старої Європи, дивовижних творців унікальної культури і релігії, відомих бійців, надбанням яких і в даний момент цікавляться історики і романтики. Саме на горі Ловачка, як стверджують археологічні дослідження, знаходилось одне з найбільших античних міст кельтів. До сьогоднішнього дня навіть зберіглася одна з оборонних стін цього міста. Вона повисає над рестораном «Ловачка».

Кельти були скотарями, тому молочні та м’ясні продукти становили головний раціон їх харчування. Дуже часто на їх столах знаходились сири і запечене м’ясо. А запивали усе елем.

Місто друїдів

Кельтське поселення опідум I століття до нашої ери було центральним поселенням, в якому жили і воїни, і місцева еліта, і духовні наставники – друїди. Селище біля Мукачева було одним з найбільших і процвітаючих. Їм сьогодні цікавляться історики і вчені. У ХХ ст. тут велися розкопки під керівництвом Тиводара Легоцького. Були знайдені неповторні речі, завдяки яким змогли визначити, що це було не просто звичайне селище, а центр, в якому мешкала і еліта, і бійці, і духовна верхівка – друїди. В ході розкопок було виявлено знаряддя, кераміка, різноманітні прикраси, лиття, інвентар. Всі знайдені артефакти розташовуються в запасниках Ужгородського краєзнавчого музею, в якому не так давно, була відкрита кімната імені Легоцького. Там нині можна побачити частину з речей, знайдених на схилах Ловачки. Крім іншого, була знайдена і форма для монет, в якій проводили виплав. Імовірно на вершині гори знаходилося таємне святилище друїдів. На цю думку наштовхує наявність невеликого кратера навколо якого налічується безліч дерев. У особливість поселення кельтів входило розміщення на горах і пагорбах, розташованих над річками. Саме в ту епоху Латориця проходила якраз перед горою Ловачка, висота якої становила 304 м над рівнем моря.

Сучасне уявлення культури кельтів

Прикро, що про кельтське минуле, яке протікало поблизу Мукачева, не знають не лише туристи, а й багато з місцевих жителів. Землі колишніх поселень розпродані і приватизовані. Але радує, що кельтську культуру завзято розвивають ентузіасти і не байдужі люди.

Ось, наприклад, Валентин Штефаньо, відомий закарпатський кондитер, готує старовинне пісочне тістечко з місцевих яблук (тарт) за кельтським рецептом. Неймовірно смачно.Клованич пригощає кельтськими напоями – елем, кальвадосом, сидром. У районі гори Ловачка є невелика агрогуберня, в якій намагаються відтворити кельтську культуру. А в Воєводино на даний момент почав роботу атракціон-квест «Пригоди кельтів». У районному саду є друідскій календар і дерева, які розсадили певним методом, поставили тематичні статуї. Один з найпопулярніших і знаменитих пам’яток кельтської культури – чан, така своєрідна кельтська сауна.

#легендиЗакарпаття #українською

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Тегов пока нет.
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square